Kamu

Belediyesi lise, önlisans, lisans mezunu zabıta memurları alacak! Son başvuru ne zaman?

Ankara Çankaya Belediyesi, lise, önlisans, lisans mezunu zabıta memurları alımı yapacağını duyurdu. Belediye tarafından verilen ilanda alımların KPSS puan esasına göre yapılacağı bildirildi. Peki, belediye bünyesinde zabıta memuru olmak için son başvuru tarihi ne zaman?

Çankaya Belediyesi, lise, önlisans, lisans mezunu zabıta memurları alımı yapacağını duyurdu. Belediye tarafından verilen ilanda adayların en az KPSS 60 puana ve B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerektiği belirtildi. İlanda başvuru şartlarını sağlayanlar arasından 80 kişinin istihdam edileceği açıklandı. Belediyeye başvuru yapmak isteyenlerin işlemlerini en geç 29 Haziran 2020’ye kadar tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru Şartları:

a.)İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim( Lise veya dengi) 2018-KPSS P94 Önlisans 2018- KPSSP93 ve Lisans 2018- KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b.)Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c.)657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında(+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d.)Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e.) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvuru belgelerini 23.06.2020 Salı gününden 29.06.2020 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00 – 17.00 arasında) Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe- Çankaya adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.