EkonomiGündem

Belediye resmen duyurdu: 1 Haziran – 31 Ekim tarihleri arasında su ücreti alınmayacak!

Corona virüsü pandemisi sürecinde ekonomik olarak zor durumda kalan esnafa bir destek de Balıkesir Belediyesi’nden geldi. Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tüm esnaf ve iş yerlerinden 5 ay boyunca 1. kademe su ücreti alınmayacak. Konu hakkında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da açıklamada bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi esnafları sevindirecek açıklamada bulundu. Buna göre, esnaf ve iş yerlerinden 1 Haziran – 31 Ekim tarihleri arasında 1. kademe tüketilen içme ve kullanma su ücretlerini almayacak.
Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Yılmaz, , “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu ekonomik destek paketleriyle birlikte yerel yönetimler olarak bizler de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız zorlu süreçlerin sonucunda esnafımızın mağdur olmaması adına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Allah’ın izniyle bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

ÜCRET ALINMAYACAK İŞLETMELER

Genelgelerde söz edilen, her türlü lokanta modelleri, aperatif olarak yemek tüketilen yerler, paket olarak yemek satan işletmeler, kafeteryalar, kahvehaneler, çay ocakları, aile çay bahçeleri, internet kafe tarzı oyun salonları, pastaneler, berber-kuaför salonları, oto yıkamacılar, halı sahalar, spor ve fitness salonları ve benzeri iş yerlerinin aylık su faturalarına yansıyan 1. kademede tüketilen içme ve kullanma su bedelleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.