Kamu

Belediye maske üretimi için personel alımı yapacağını duyurdu!

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, 15 Temmuz’da açılışı yapılacak olan bir tekstil şirketinde maske üretimi için personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunan vatandaşlar olan mülakata çağırıldı. Toplamda 80 kişinin istihdamı için yüz yüze görüşmeler gerçekleştirildi.

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, Arnavutköy’de 15 Temmuz tarihinde açılacak bir tekstil şirketinde maske üretimi için personel alımı yapılacağını açıkladı. Belediyeye özgeçmiş bırakan 18-45 yaş arasındaki 2600 kişiye davette bulunuldu.

 

Telefonlarına gelen davet ile bilikte mülakata giden vatandaşlar işveren MTG Ltd. Şti’nin insan kaynakları birimi ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdiler. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında bir ay içerisinde açılacak olan şirket için 80 kişinin istihdamının sağlanacağı açıklandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kovid-19 salgınıyla birlikte maske ve koruyucu ekipman ihtiyacı da bir anda arttı. Bu da berberinde yeni iş kollarını da ortaya çıkardı. Bu süreçte Kariyer Merkezimiz de bu yeni alanlara iş gücü sağlayarak hem işsiz kardeşlerimizi istihdam ediyoruz hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Maske üretimi yapacak olan şirket aynı zamanda medikal ürünler de imal edecek.

İlgili Makaleler