Gündem

Belediye hoparlörlerinden anons geçildi: 3 ilde kuvvetli yağış bekleniyor! Tüm önlemlerinizi alın!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan(AFAD) son dakika uyarısı! Bugün 3 ilde kuvvetli sağanak yağış için uyarı verildi. Belediye hoparlörlerinden de yağış için alarm verildi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’ta vatandaşların sel, su baskını, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi. Ayrıca, dere yatakları ile taşkın tehlikesi olan bölgelerden uzak durulması konusunda uyarı geldi. Beklenen yoğun yağış nedeniyle camilerden ve belediye hoparlörlerinden anons yapıldı.

BATI KARADENİZ’DE BAŞLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları sonrasında Batı Karadeniz’de yağış başladı. Yağış, sabah saatlerinde Bartın’da da etkili oldu. Bölgedeki birçok noktada yaka seli oluştu.

Bartın-Karabük kara yolunun Potbaşı mevkiinde yolun tamamı sularla kaplandı. Sürücüler araçlarıyla suların içinde güçlükle ilerledi. Muratbey mevkiinde ise yol tek şeride düşürüldü. Ulaşım kontrollü şekilde sağlanıyor. Bölgedeki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Epçiler köyünde dere yatağının taşması sonucu 6 evin zemininde hasar oluştu. Evler yıkılma riskine karşı tahliye edildi. Belediye ve Özel İdare ekiplerince yaka seli ve taşkın ihbarı yapılan bölgelerde çalışma başlatıldı.