EkonomiGündem

Beklenen paralar hesaplara yatırıldı: Hemen ATM’ye gidip paranızı çekebilirsiniz!

Yüz binlerce kişinin beklediği ödemeler hesaplara geçmeye başladı. Devlet, evinde hasta, bakıma muhtaç, yaşlı kişilere bakan vatandaşlara destek ödemesi sağlıyor. Ödemeler her ay ayın 15’i ile 30’u arasında gerçekleşiyor. Evde bakım maaşı ödemelerinin yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Ödemeler il il yapılıyor. Hesaplara ise 3340 TL yatıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ BELLİ OLDU MU?

Evde bakım maaşı yatan iller 16 Ağustos listesi belli oldu. Bulunduğunuz ilde maaşların yatıp yatmadığını e-Devlet sorgulama sayfası üzerinden kontrol edebilirsiniz.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.