EkonomiGündemPolitika

Beklenen gün geldi: Asgari ücrete ikinci zam görüşülecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı…

Beklenen gün geldi! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 15.45’te başlayan toplantının ana gündem maddesi ekonomi ve küresel gelişmeler olacak. Asgari ücrete ikinci zam konusunun da görüşülmesi beklenen toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

Her alanda peş peşe gelen zamların ardından asgari ücretli maaşlarında güncelleme beklentisine girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretliye ilave zamla ilgili yıl ortasında adım atabileceğini söylemişti. Bu kapsamda asgari ücretlinin yanı sıra emeklilerin de beklentileri değerlendirilecek. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati İle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in bilgi vermesi bekleniyor.

Ramazan Öncesi Alınacak Tedbirler

Toplantının bir diğer gündemi Ramazan ayı olacak. Son dönemde gündemde olan fahiş fiyat ve enflasyonla mücadele konularında görüş alışverişinde bulunulacak. Yaklaşan Ramazan ayı öncesi ekonomide atılacak adımlar ve tedbirler görüşülecek.

Turizm Gündemi

Havalar ısınırken turizm sektörünün canlandırılmasına ilişkin çalışmalara da hız veriliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy turistlerin yoğun olarak gelmesi beklenen ülkelerle görüşmelerini sürdürüyor. Detaylara ilişkin gelişmeleri toplantıda aktaracak.

Terör Gündemi

Kabine Toplantısında yurt içinde yapılan terörle mücadele operasyonları da gündemde olacak. Özellikle FETÖ ve PKK’ya yönelik operasyonlar ele alınacak.