İzmir HaberleriKültür Sanat

Bedia Muvahhit Ödül Töreni Adayları Açıklandı

"Pasaport Pizza" ana sponsorluğunda düzenlenecek olan "12. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri" adayları açıklandı. Ödül töreni, İzmir'de faaliyet gösteren devlet tiyatroları, şehir tiyatroları, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların oyunlarını kapsıyor. Törende çeşitli kategorilerde ödüller dağıtılacak ve onursal jüri başkanlığını Göksel Kortay, jüri başkanlığını ise Erkan Ergin üstlenecek.

“Pasaport Pizza” ana sponsorluğunda “12. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri” adayları açıklandı. Ödül töreninde İzmir’de faaliyet gösteren devlet tiyatrosu, şehir tiyatrosu, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların oyunları yer alıyor. Onursal jüri başkanlığını Göksel Kortay’ın, jüri başkanlığını ise Erkan Ergin’in üstlendiği ödül töreni 27 Mayıs Pazartesi 20.00’de Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde gerçekleşecek. Töreni oyuncu Emre Basalak sunacak. Törene Haldun Dormen, Göksel Kortay, İlber Ortaylı ve Oya Başak gibi usta isimler de onur konuğu olarak katılacak. 

Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri “Dünya Tiyatro Ödülleri” listesinde 

Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören tarafından İzmir’in sanat yaşamına kazandırılan Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri, bu sene 12. kez düzenleniyor. Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri “Dünya Tiyatro Ödülleri” listesine girerek İzmir’in sanat alanında uluslararası bir marka olmasına olanak sağladı. Çağlar İşgören: “Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’nin on ikincisini düzenleyecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sürekliliğini sağlamak kolay olmasa da İzmir’in sanat alanında ulusal ve uluslararası marka olmasına katkı sağlayan törenin devamlılığı için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

Adaylar Açıklandı