Gündem

Bebeğini doğurduktan sonra dolaba koyan kadın hakkında mahkeme kararı verdi!

Evlilik dışı ilişkisinden olan bebeğini korktuğu için dolaba koyduğunu söyleyen H.A. hakkında karar verildi. Dolaba konulan bebeğin ölmesi annenin müebbet hapis cezasına çarptırılmasına neden oldu.

Gaziantep’te 3 çocuk annesi H.A. evlilik dışı bebeğini ailesinden gizli doğurduktan sonra dolaba koydu. Bebeğinin ölmesine sebep olmakla yargılanan kadın “Çocuklarım için tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bebeği korktuğu için sakladığını ve kötü bir niyeti olmadığını söyleyen kadın şimdiye kadar 3 çocuğuna bir fiske bile vurmadığını söyledi.

Bebeğini temizleyip sarmış

H.A’nın avukatı ise savunmada sanığın 20 yıllık evli olmasından dolayı bu hamileliği çevresine söyleyebilmesinin hayatın olağan akışına ters olduğunu söyledi. Avukat savunmasında, “Sanık 3 çocuk annesidir. Müvekkilim bebeği öldürmek isteseydi bunu doğumdan önce yapardı. Burada bir kasıt yok. Bebek doğduktan sonra bebeğe ilaç, zehir vermemiş ya da boğmamış. Onu temizleyip sarmış. Eğer ceza verilecekse TCK 83’ten yani ihmalden dolayı ölümden ceza verilmelidir. Biz sanığın İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilerek olay anında algılama yeteneğinin olup olmadığının incelenmesini talep ediyoruz” dedi.
Duruşmada gözyaşlarını tutamayan anne H.A. için mahkeme heyeti müebbet hapis cezası verilmesine karar verdi.