Ekonomi

BDDK’dan vatandaşlara finansal destek açıklaması: 2021’e kadar kredi kartı taksitleri…

Giresun'da yoğun sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinin ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yeni kararlar aldı. Buna göre; selden etkilenen vatandaşlara bankalar tarafından finansal destek sağlanacak. Giresun’da yerleşik üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacak

Türkiye Giresun’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle yaralarını sarmaya çalışırken, BDDK’dan sevindirici bir haber geldi. BDDK tarafından alınan karara göre, bankalar selden etkilenen vatandaşlara finansal destek sağlayacak.

İşte BDDK’nın o açıklaması:

“Giresun’daki sel felaketinden maddi ve manevi etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu finansman kolaylığı sağlayacak kararlar almıştır.

1 Ocak 2021’e kadar Giresun’da yerleşik üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacaktır.

Konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri ise hem yeni krediler hem de yeniden yapılandırmalarda yönetmelikteki sınırlara tabi olmaksızın ödemesiz dönemlerin uygulanması da dâhil olmak üzere bankalar ve banka dışı mali kuruluşlar tarafından belirlenebilecektir.”