Ekonomi

BDDK kararı sonrasında yükselen kredi faizlerine direnen 3 banka, faizleri 0,99’a kadar düşürdüklerini duyurdu!

Ekonomi piyasalarının sergiledikleri yukarı yönlü hareketler, sene başında bankalar tarafından açıklanmış olan tüketici kredilerinin faiz oranlarına da yansımıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun almış olduğu kredi vadelerinin düzenlenmesi ile zorunlu karşılık oranının artırılması kararları neticesinde, bankalar kredi hizmetlerinin faiz oranlarına bir güncelleme daha yapılar.

BDDK kararı sonrasında yüzde 3’ün üzerine çıkan tüketici kredisi faiz oranları, eli nakde sıkışan ve bu problemi çözüme kavuşturmak adına tek yolu bankaların tüketici kredisi hizmetleri olan vatandaşları iyiden iyiye dar boğaza düşürdü.

Vatandaşların içlerinde bulundukları zorlu ekonomik şartlara bağlı olarak kendi bünyelerinde yeni tüketici kredisi kampanyaları düzenleme kararı alan Burgan Bank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası, bankacılık sektörüne göre düşük sayılabilecek olan oranlarda belirmiş oldukları tüketici faizlerini açıkladılar.

Burgan Bank’tan Uygun Faizli Tüketici Kredisi Hizmeti!

Gelişimini sürdüren ve düzenlediği avantajlı kampanyalar sayesinde müşteri sayısını günden güne arttıran Burgan Bank, eli nakde sıkışmış olan vatandaşlar için yeni bir tüketici kredisi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. İlgili kampanyası kapsamında 10 bin TL’ye kadar olan kredi talepleri için yüzde 0,99 faiz oranı uygulanacağını açıklayan banka, azami vade sayısını da 6 ay olarak belirledi. Bu veriler ışığında üst limitten çekilecek olan kredinin aylık taksit tutarı, 1.739,59 TL olarak hesaplandı.

Ziraat Bankası Uygun Faizli Tüketici Kredisi 2022

Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından olan Ziraat Bankası da tüketici kredisi kampanyası kapsamında düşük faiz garantisi veren bankalardan biri oldu. Başlangıç faizi yüzde 1,55, ortalama faizi ise yüzde 1,79 olan kredi kampanyasının azami vade sayısı 36 ay olarak belirlendi.

Halk Bankası’ndan Düşük Faizli Tüketici Kredisi 2022

Halk Bankası da tüketicisi kredisi hizmetinde faiz oranını düşük tutan bankalardan biri oldu. Ortalama yüzde 1,71 faiz oranına sahip olan kredi hizmetinin azami vade sayısı 36 ay olarak belirlendi.