Ekonomi

BBDK’dan flaş karar! 18 aya çıkarıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), tarafından kredi kartı taksit sınırına ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, yurt içi turizmi desteklemek amacıyla 9 Haziran tarihli karar ile yurt içi havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit sınırı 12 aydan 18 aya yükseltildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), milyonları ilgilendiren kararı açıkladı. BBDK, koronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecinde vatandaşa finansman kolaylığı sağlamak ve yurt içi turizmi desteklemek adına yeni bir karar aldı. Alınan karara göre, 9 Haziran tarihli karar ile yurt içi havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit sınırı 12 aydan 18 aya yükseltildi.

BDDK, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası normalleşme sürecinde vatandaşa finansman kolaylığı sağlamak ve yurt içi turizmi desteklemek amacıyla yeni bir karar aldı.

BDDK tarafından yapılan açıklamada, Kurul’un 09 Haziran 2020 tarihli ve 9053 sayılı kararı ile 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verildiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu