Ekonomi

Bayram öncesi ödemeleri yapılan işçilerden teşekkür geldi!

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi çalışanlarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Kurban Bayramı öncesinde işçilerin geçmiş döneme ait yatırılmamış maaşları hesaplarına yatırıldı. Durum üzerine işçilerden Başkan Mesut Ergin’e teşekkür geldi.

Balıkesir’in Ayvalık Belediyesi işçilerinin 2019 yılının Şubat ayı maaşlarından ve toplu sözleşmeden kaynaklanan alacakları bulunuyordu. İşçilerin ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde yapıldı. Sevinçlerini gizlemeyen işçiler Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e hazırlattıkları pankart ile teşekkür ettiler.

Verdiği sözleri tutan Mesut Başkan

İşçiler tarafından hazırlatılan pankartta “ Verdiği sözleri tutan, sözünün arkasında duran, sekizyüz elli kişiyi çalıştıran, işçinin ödenmeyen tazminatlarını ödeyen, maaşlarını her ay düzenli yatıran Mesut Başkan Allah’a emanet ol.” İfadeleri kullanıldı.

Çalışanlarımız bayrama huzurlu girecek

Konuya ilişkin konuşan Başkan Ergin ise, “Personelimizin uzun zaman maaş alamadığı dönemler yaşandı. Belediyemizde bir yıl içerisinde çalışanların maaşlarını bir gün dahi aksatmadan ödedik. Geçmiş döneme ait maaş borçlarından kalan çok az miktar ise ödenmek üzere planlandı. Çalışanlarımıza ödeyeceğimize dair söz vermiştik bu sözümüzü yerine getirdik. 2019 yılının Şubat ayı maaşlarından ve toplu sözleşmeden kaynaklanan alacaklar ödendi. Çalışanlarımız bayrama huzurlu ve keyifli girecek” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu