Gündem

Bayram öncesi o ilimizde flaş yasak kararı!

Adana'da koronavirüs ile mücadele kapsamında yarından itibaren valilikten yapılan açıklamaya göre maske takmak zorunlu hale getirildi. Maske takmayanlara karşı 900 lira idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

Adana’da valilikten alınan bilgilere göre koronavirüs ile mücadele kapsamında yarından itibaren maske takma zorunluluğu getirildiği açıklanırken takmayanlara da idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

MASKE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

“Alınan tedbirlerin salgının yayılma hızını düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca ilimizde ek tedbir alınmıştır. Bu kapsamda bugün saat 24.00’ten itibaren vatandaşların tüm ilimiz sınırları içinde ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine karar verilmiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince 900 lira idari para cezası verilecek olup, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.”