Ekonomi

Bayram ikramiyeleri bin 500 TL mi oluyor? Kimler faydalanabilir?

Bu sene bayram ikramiyeleri emeklilerinin hesaplarına bin TL olarak yatırıldı. CHP grup başkanvekilleri emeklilerin bayram ikramiyelerinin bin 500 TL olarak yatırılması için kanun teklifini meclise sundu.

Bu sene Ramazan Bayramı ikramiyeleri emeklilerinin hesaplarına bin TL olarak yatırıldı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise SSK emeklileri için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur emeklileri için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında yatırılacağı belirtildi. Bin TL olarak yatırılan bayram ikramiyeleri hakkında, CHP grup başkanvekilleri meclise kanun teklifi sundu.

CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un imzası ile TBMM’ye bulunulan teklif ile emeklilere 2018 yılında ödenmeye başlanan bayram ikramiyesinin satın alma gücü değerinin düştüğü, hızla yükselen fiyatlar karşısında etkinliğini yitirdiği belirtildi. Söz konusu teklif meclis onayından geçerse emekli ikramiyeleri bin 500 TL’ye yükselecek.

Kimler bayram ikramiyelerinden faydalanabilir?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyelerinden faydalanabilirler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu