EkonomiGündem

Bayram boyunca ücretsiz olacak: Karar verildi!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar verildi. Bayramda yola çıkacak sürücüleri ilgilendiriyor. Alınan karar doğrultusunda, bayram boyunca otoyol ve köprüler ücretsiz olacak. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kurban Bayramı tatili süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı merak edilirken, karar duyuruldu. Devletin işlettiği köprüler ve otoyolların, bayram boyunca ücretsiz olacağı duyuruldu.

YAP-İŞLET-DEVRET PROJELERİ ÜCRETLİ OLACAK

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00’dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Vatandaşlar Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00’dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.