İzmir HaberleriYerel Haberler

Bayraklı’da belediyenin kafesinin adı seçimle belirlenecek

Katılımcı demokrasi anlayışıyla Bayraklılıları yönetim sürecine dahil eden Bayraklı Belediyesi, Manavkuyu’da bir parkın içinde yeni oluşturulan kafeteryanın ismini vatandaşlarla birlikte belirleyecek.

Katılımcı demokrasi anlayışıyla Bayraklılıları yönetim sürecine dahil eden Bayraklı Belediyesi, Manavkuyu’da bir parkın içinde yeni oluşturulan kafeteryanın ismini vatandaşlarla birlikte belirleyecek. Muhtarlık binasına konulan sandıkta ve web sitesinde yürütülen oylama sonrasında kafeteryanın ismi demokratik yöntemlerle belirlenecek. Başkan Sandal “Bayraklı’da 4,5 yıldır katılımcı demokrasi anlayışını önemsiyor, halkımızı da yönetim sürecine dahil ediyoruz” dedi.

OYLAMA SÜRÜYOR

Bayraklı Belediyesi, Manavkuyu Mahallesi, 275/13 Sokak’ta baştan sona yenilediği parkın içerisinde, vatandaşların kullanımına yönelik bir de kafeterya oluşturdu. Kafenin isminin, katılımcı demokrasi anlayışına uygun olarak halk oylaması ile belirlenmesine karar verildi. Manavkuyu Muhtarlığı’na sandık kuruldu. İsim oylaması için aynı zamanda https: bayraklias.com web sitesi üzerinden de online oylama başlatıldı. Oylamanın tamamlanmasının ardından kafenin yeni isminin netlik kazanacağı belirtildi.

“İSMİ VATANDAŞLAR BELİRLEYECEK”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Bayraklı’da 4,5 yıldır katılımcı demokrasi anlayışını önemsiyor, halkımızı da yönetim sürecine dahil ediyoruz. Yeni sosyal tesisimizin ismini vatandaşlar belirleyecek” dedi.