Genel

Bayraklı Satılık Daire Aramalarında Dikkat Edilecek Noktalar

İzmir Bayraklı da yaşamak bu sebeple ve Bayraklı satılık daire imkanlarını merak eden bir potansiyel emlak alıcısı iseniz bu yazımız işinize çok yarayacaktır. Eğer bütçeniz uygun kararınız kesin ise Emlaksitem.com olarak sizlere birkaç tavsiyemiz olacak.

Öncelikle Bayraklı ya yerleşme amacınız ilk belirleyici kriter olacaktır. Bayraklı da ofis tutmak veya ailenizle oturacak bir ev satın almak istiyorsanız kriterlerinizde bu seçime göre değişir.

Bayraklı da ofis satın almak isteyen bir potansiyel emlak alıcısı iseniz elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Bayraklı gelişen potansiyeli sebebi ile sadece İzmir içi değil özellikle İstanbul kökenli firmaların da çekim sahasındadır. İzmir Belediyesinin Bayraklı ilçesini gökdelenler bölgesi olarak belirlemesinden beri Bayraklıda üretilen ofis binaları sayısında çok hızlı bir artış olmuştur. Gökdelen tarzı binalarda ofis satın almak içinde oldukça yüksek bütçelere çıkmanız gerekebilir. Bu tarz bir binada ofis satın almak için birkaç aracı emlakçı ile yakın temas kurmanızı öneririz. Özellikle profesyonel marka emlak acenteleri bu tip binalarda ofis alım satımlarında uzmanlaşmışlardır. Emlakçılar sadece emlak satan kişiler değillerdir. Sizin adınıza sizin bütçe ve istediğiniz koşullarda bir ofis mülkünü arayacaklardır. Bayraklı gibi bir alanda ofis tarzı bir daire satın almak için biraz profesyonel yardım işinizi çok rahatlatır.

Bayraklı da aileniz için güzel bir ev satın almak istiyorsanız da çok farklı fiyatlar ile karşılaşmaya hazır olmalısınız. Bayraklının Özkanlar bölgesi İzmir’in en pahalı satılık daire fiyatlarına sahip olabilirken Manavkuyu mevkiinden sonra gelen bölüm de ise çok uygun fiyatlara satılık daire ve evler bulmanız mümkün olacaktır. Özkanlar semti olarak adlandırılan Bornova’ya daha yakın hatta kısa bir zaman önce Bornova içinde sayılan bölüm düz zemini yüksek katlı ve düzenli geniş sokakları ile gerçekten İzmir’in en düzenli bölgelerinden biridir. Ancak yoğun talep buradalar da kalabalığa ve fiyatların yükselmesine sebep olmuştur. Ana caddeler üzerinde olan dairelere taleplerin çok yüksek olduğunu göreceksiniz. Bir veya iki sokak geride bulunan satılık daire ilanlarında ise fiyatların değişkenliği başlamaktadır. Kalabalığa karışmak için birkaç sokak yürümek problem olmayacak ise bu semtin arkalarında yapacağınız iyi bir araştırma size hem uygun fiyatlı hem gönlünüze göre olan satılık daireyi bulma şansı verir.

Adliye tarafı ile Karşıyaka ilçesi arasında kalan bölüm ise trafik açısından zorlayıcı olduğundan fiyatlar makul denilen seviyelere inmektedir. Eğer ki arabanızı az kullanan bir alıcı iseniz toplu ulaşımın da bu bölümde İzban sebebi ile güçlendiğini bilmeniz gerekir. Eğer toplu ulaşımı aile boyu kullanabilecek bir alışkanlığınız ve yapınız varsa ilçenin bu mahallerinde daha uygun fiyatlar ile satılık daire bulmanız her zaman mümkün olacaktır.

Elbette yollarda yürümek ve kafanız yukarılarda emlak ilanları aramak iyi bir fırsatı yakalamak için en uygun yol değildir. Internet üzerinde güncel bir ilan sitesini takip etmek her zaman en doğru yoldur. Emlaksitem.com emlak ilan sitesi İzmir emlakçılarının buluştuğu en güncel ilan sitesidir. Birçok emlak acentesi emlaksitem.com üzerinde kendi sitelerini de açarak ilan girişi yapabilmektedir. İlanlar diğer sitelere göre daha aktif olduğundan  Bayraklı da satılık daire fırsatlarını her an yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu