İzmir Haberleri

Batur: “Kararlıyız, kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz”

Başkan Batur, 2019’un son günlerinde belediyeye tahsis edilen taşınmazları listeleyerek yeni yılda Konak’ın hizmete doyacağı, verimli bir yıl olacağının sinyallerini verdi. Öte yandan, yeni yılda belediyenin yeni tesisleri ve merkezlerinin peş peşe açılacağını da müjdeledi. 

Gökdelen estetik komisyona takıldı 

Konak Belediyesi meclisinde konuşulan en önemli konulardan biri de meclis gündeminin onuncu maddesi oldu. Pasaport ’ta inşa edilmesi düşünülen ancak kamuoyunda büyük tartışma ve tepki yaratan gökdelenin kent siluetine yapacağı etkinin, belediye bünyesinde görev yapan Mimari Estetik Komisyonunda yeniden değerlendirilmesi ile ilgili karar oy birliği ile kabul edildi 

“Kararlıyız, kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz” 
 
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, konuyla ilgili Ak Parti grubunun itirazlarına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehir ve Güvenlik Sempozyumunda söylediği cümlelerle cevap verdi. Erdoğan’ın “Küçük hesaplar yaparsak şehirlerimize ihanet etmiş oluruz. Burada kararlı duruş şart. Dikey mimari ile şehirlerimize ihanet etmiş oluyoruz. Yatay mimari ile bir defa hem kendi medeniyetimizi de inşa etmiş oluruz. Biz göğe değil toprağa yakın olma gayretindeyiz” sözlerini Ak Parti Grubuna aktaran Başkan Batur, “Biz kararlıyız, şehre ihanet etmemek için uğraşıyoruz. Kararlı duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Önerge, itirazlara rağmen oy birliği ile kabul edildi. 
 

Bir cevap yazın