Gündem

Başvuru Tarihleri Açıklandı! Sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de Yapılacak!

SMMM sınavı için araştırma yapanların beklediği haber geldi. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre sınava ilk kez katılacak olana adaylar 1-30 Eylül, tekrar katılacaklar adaylar ise 3-25 Ekim tarihlerinde başvuru yapabilecek.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) sınavı 26-27 Kasım’da Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak. Sınava ilk kez katılacaklar için başvuru tarihleri 1-30 Eylül, tekrar katılacaklar için 3-25 Ekim olarak belirlendi.

Sınav Sadece 3 İlde Yapılacak

TÜRMOB’un Resmi Gazete’de yayımlanan duyurusuna göre, 2022/3 dönemi SMMM sınavları 26-27 Kasım’da Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak.

SMMM Başvuru Şartları

İlk kez sınav başvurusunda bulunacak adayların, 30 Eylül itibarıyla stajlarını, stajdan sayılan hizmetlerini ya da kurslarını fiilen tamamlamış olmaları gerekiyor. Bu durumdaki adayların, TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden ön başvurusunu yaptıktan sonra belirtilen başvuru belgeleriyle kayıtlı olduğu SMMM odasına müracaatta bulunmaları şartı aranıyor.

Sınav süresi devam eden adaylardan tekrar sınava girmek isteyenlerin ise TEOS üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacak. Sınavların yapılacağı yerler ile programı, serbest muhasebeci mali müşavirler odalarının ve TESMER’in internet sitelerinden ilan edilecek.