Gündem

Başkent 153’e bildirebilirsiniz: Ankara’da yaşayan vatandaşlara duyuruldu, eğer bu durumlar karşılaşırsanız…

Ankara’da yaşayan vatandaşlar için belediye duyuruda bulundu. Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda, “Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının yaşandığı kentimizde sokakta kalan vatandaşlarımızı Belediyemize bildirmek için BAŞKENT 153” ifadeleri yer aldı.

Ankara’da evsiz vatandaşlar için belediye açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, vatandaşların Başkent 153 üzerinden bıraktığı ihbarlar doğrultusunda kimsesiz ya da evsiz vatandaşları bulundukları yerlerden araçlarla alıp tesise götürdüğü bildirildi. Ayrıca; ihtiyaç sahibi vatandaşlar Dışkapı’da bulunan Barınma Evi’ne kendileri gidip bireysel başvuruda bulunarak hizmetten yararlanabiliyor.


ABB Başkanı Mansur Yavaş “Başkentte kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız” dedi. Evsiz ve kimsesiz vatandaşlara hizmet veren Dışkapı Barınma Evinin özellikleri açıklandı.

Dışkapı Barınma Evi

osyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 86 yatak kapasiteli Dışkapı Barınma Evi’nde evsiz ve kimsesiz vatandaşlara 365 gün 24 saat ev konforunda hizmet veriliyor.
Dört mevsim ücretsiz olarak evsiz ve kimsesiz vatandaşlara sıcak bir yuva olan tesiste; misafirlere sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin yanı sıra psikolojik destek, televizyon ile dinlenme odaları, berber, çamaşırhane, temiz kıyafet ve 24 saat sıcak su imkânı gibi hizmetler bulunuyor.