Ekonomi

Banka duyurdu: 30 Haziran’a kadar faizsiz ve ücretsiz yapabilirsiniz!

Türkiye’de milyonlarca vatandaş artık harcamalarında kredi kartı kullanıyor. Bu kapsamda Enpara.com önemli bir fırsatı duyurdu. Banka tarafından yapılan yazılı açıklamada, 30 Haziran 2021’e kadar Enpara.com Kredi Kartı ile yapılan harcamalarda herhangi bir faiz ya da ücret ödeme yapmadan taksitlendirme fırsatı verildiği ifade edildi.

Özel bankalardan kredi kartı araştırması yapanlar için Enpara.com kaçırılmayacak bir fırsatı duyurdu. Banka enpara.com Kredi Kartı ile yapılan 3 harcamada toplamda 3.000 TL’ye kadar herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden taksitlendirebilme imkanı tanıyor.

Kampanya detayları

Kampanya 30 Haziran 2021’e kadar geçerlidir.

Kampanya kapsamında Enpara.com Kredi Kartı’nız ile her ekstre dönemi boyunca ilgili yasal düzenlemenin izin verdiği 3 adet taksitsiz harcamanızı toplamda 3.000 TL’ye kadar herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden taksitlendirilebilirsiniz. (Sanal kredi kartı ile yapılan harcamalar da aynı limitler dahilinde taksitlendirilebilir, sanal kredi kartı için ek taksitlendirme hakkı yoktur.)

Taksitlendirme işlemleri internet ve cep şubemizde yer alan “Kredi Kartı > Güncel dönem borcu” veya “Kredi Kartı > Harcama taksitlendirme” adımları kullanılarak yapılabilir.

3 adet faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme hakkınızı 1.000 TL ile 3.000 TL arasındaki harcamalarınız için de kullanabilirsiniz. Taksitlendirmek istediğiniz harcamanın 1.000 TL ile 2.000 TL arasında olması durumunda 2 hakkınız, 2.000 TL ile 3.000 TL arasında olması durumunda 3 hakkınız birden kullanılmış sayılır. Dilerseniz 3.000 TL üzerindeki harcamalarınızı aylık %1,89 faiz oranıyla kampanyasız olarak taksitlendirebilirsiniz.

Ekstre dönemi boyunca toplam 3 adet olan faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme hakkınızın dolması durumunda ilgili yasal düzenlemenin izin verdiği diğer harcamalarınızı dilerseniz aylık %1,89 faiz oranıyla kampanyasız olarak taksitlendirebilirsiniz.

Güncel dönem harcamalarınıza ait taksitlendirme işlemlerinizi ekstreniz kesilene kadar yapabilir, yaptığınız taksitlendirme işlemlerini yine ekstreniz kesilene kadar iptal edebilirsiniz. Kampanya kapsamında faizsiz ve ücretsiz olarak yaptığınız bir taksitlendirmeyi iptal ettiğinizde o harcama için kullandığınız taksitlendirme hakkınız geri verilir, geri verilen hakkınızı aynı dönemdeki farklı bir harcamanızı faizsiz ve ücretsiz olarak taksitlendirmek için kullanabilirsiniz.

İlgili yasal düzenleme gereği yemek (ör: restoran), gıda (ör: market), alkollü içecek, akaryakıt (ör: benzin/mazot), telekomünikasyon (ör: cep telefonu), kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri ile hediye kart, hediye çeki alımları taksitlendirilemez.

50 TL’nin altındaki harcamalar, QNB Finansbank üye iş yerlerinden yapılan ve alışveriş sırasında taksitlendirilen harcamalar, nakit avans işlemleri ve provizyonda bekleyen harcamalar sonradan taksitlendirilemez.
Enpara.com Kredi Kartı borcunuz yapılandırıldı ise yapılandırma süresi boyunca yapacağınız harcamalar sonradan taksitlendirilemez.

Enpara.com, öncesinde bilgi vermek kaydıyla, kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanyadan nasıl yararlanabilirsiniz?

Kampanyadan yararlanabilmek için her ekstre döneminde ilgili yasal düzenlemenin izin verdiği sektörlerde 3 adet ve toplam 3.000 TL’ye kadar tek çekim harcama yapmanız yeterli.