Gündem

Balkanlar’dan soğuk hava geliyor: Tarih verildi! Sıcaklıklar 15 derece birden düşecek

Balkanlar’dan soğuk hava geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından soğuk hava açıklaması geldi. Yarından itibaren Balkanlar’dan gelecek olan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı yapıldı. Buna göre, yarından itibaren sıcaklıklar 8-15 derece birden azalacak.

Yarından itibaren soğuk hava etkili olacak. Meteoroloji, salı gününden itibaren ülkenin Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisine gireceğini belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

SICAKLIKLAR 8-15 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin 28.03.2023 Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

ZİRAİ DON UYARISI

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ülkemizin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor. Rüzgarın, Salı günü kuzey, iç ve batı kesimlerde, Çarşamba günü doğu bölgelerde kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.” denildi.