Kamu

Balıkesir’de mutasyonlu virüsü nedeniyle karantina uygulandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de mutasyonlu corona virüsü tespit edildiğini duyurdu. Bu kapsamda mutasyonlu virüs tespit edilen 15 kişiden birinin Balıkesir‘in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi. Karantinaya alınan evde yaşayan diğer kişilerin testi ise negatif çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Türkiye’de de mutasyonlu virüs görüldüğü duyurdu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, virüsün İngiltere’den gelen 15 kişide tespit edildiği ifade edilmişti.

Koca’nın bu açıklamasının ardından mutasyonlu virüs tespit edilen 15 kişiden birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi.

“Tüm tedbirleri uyguluyoruz”

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal virüsün tespitinin hem ardından evin karantina altına alındığı, gerekli sağlık ve güvenlik önlemlerinin alındığını ifade ederek, “Tüm tedbirleri aldık, bir sıkıntı yok. Evinde. Aile karantinası uyguluyoruz. İngiltere’den gelen bir hasta. Normal çalışma düzenimizde tüm tedbirleri uyguluyoruz” açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyonlu virüsü, “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur.” İfadeleri ile duyurmuştu.