İzmir Haberleri

Balçova Belediyesi'nden anaokulu müjdesi!

İzmir’in Balçova ilçesinde, Balçova Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilen, 3-6 yaş gurubundaki çocukların eğitim alacağı anaokulu hizmete açıldı. Açılışa katılan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve belediye meclis üyeleri törenin ardından düzenlenen etkinliklerde eğlenen çocuklara hediyeler vererek pasta kesti.

Çocuklarla ilgili gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Gülfem Benli’nin isminin verildiği anaokulunda 58 çocuğun eğitim alacağı öğrenildi. Üç sınıf, uyku odası, yemek salonu, oyun bahçesi ve aktivite alanlarının bulunduğu Gülfem Benli Anaokulu’nun, tam gün sistemi ile hizmet vereceği ifade edilirken, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, anaokulu açılışına katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde bir konuşma yapan Çalkaya, “Eğer geleceği değiştirmek istiyorsak eğitime çok önem vermeliyiz. Özellikle çocukların kişiliğinin ve gelişiminin şekillenmeye başladığı 3-6 yaş eğitimi çok önemli. Biz de çocuklarımızın bu yaşta iyi bir eğitim alması ve çalışan annelerin gözünün arkada kalmaması için anaokulumuzu açtık. Kadınların hayatın her alanında var olması, çocuklarımızın iyi eğitim alması için tüm gücümüzü kullanacağız” dedi.

Bir cevap yazın