Gündem

Bakanlıktan vatandaşlara maske ve eldiven uyarısı! 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle önlem almak amaçlı maske ve eldiven takan vatandaşlara uyarıda bulundu. Bakanlık maske ve eldivenlerin en az 72 saat çift poşette bekledikten sonra çöpe atılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, koronavirüs salgınında vatandaşların önlem amaçlı kullandığı maske ve eldivene karşı uyarılarda bulundu. Bakanlık maske ve eldiven atıklarının en az 72 saat çift poşette bekletilmesi gerektiğini ve daha sonra atılması konusunda uyardı.

DOĞAYA ATILMAMALI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını sürecinde maske ve eldiven atıklarının en az 72 saat çift poşette bekletildikten sonra çöpe atılması konusunda vatandaşları uyardı. Bakanlığın sosyal medya hesaplarından yapılan videolu paylaşımda, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınına karşı kullanılan maske ve eldivenlerin doğaya atılmaması gerektiği bildirildi.

72 SAAT BEKLET

“#72SaatBeklet” etiketiyle yapılan paylaşımda, “Güzel günler yakında. Korona salgınını hayatımızdan tamamen çıkarmak için maske ve eldiven atıklarımızı en az 72 saat çift poşette beklettikten sonra çöpe atalım. Atıklar corona virüsle mücadelemize engel olmasın.” ifadeleri kullanıldı.