Kamu

Bakanlıktan personel alım duyurusu: 1 Hafta sonra bitiyor!

Kamuda çalışmak isteyenler bakanlıklar tarafından yeni ilanlar yayınlanıyor. Adalet Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel alımı için ilan verildi. Söz konusu ilanda alım için başvuruların 1 hafta sonra yani 24 Eylül 2021 tarihinde sona ereceği bildirildi. Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanan ilanda alımların mühendis kadrosu için gerçekleştireceği bildirildi.

Adalet Bakanlığı 2020 KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla personel alımı yapacağını duyurdu. Sözleşmeli mühendis kadrosu için yapılacak olan alımlarla 18 kişinin istihdamının sağlanacağı bildirildi. 13 Eylül tarihinde başvuruları başlayan ilana başvurmak için son tarih 24 Eylül olarak bildirildi.

Genel Başvuru Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) 2020-KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

c) Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.