Gündem

Bakanlıktan 81 ile sokağa çıkma yasağı genelgesi!

Alınan son dakika bilgisine göre İçişleri Bakanlığı 22 Mayıs saat 00.00'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili 81 ile genelge gönderdi. Gönderilen genelgede 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında açık olacak. İşte detaylar...

İçişleri Bakanlığı 81 ilde 22 Mayıs saat 00.00’da uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili valiliklere genelge gönderdi. Peki bakanlıktan gönderilen genelgede hangi iş yerleri ne zaman açık olacak? İşte detaylar…

CUMARTESİ GÜNÜ AÇIK OLACAK

Genelgeye göre, 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamanın olduğu pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

ŞEHİT YAKINLARI KABİR ZİYARETİ YAPABİLECEK

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

Gül, çay, meyve, hububat, kesme çiçek gibi bitkisel ürünlerin üretimi, sulaması, işlenmesi, ilaçlaması, hasadı, pazarlama nakliyesinde çalışanlar kısıtlamadan muaf tutulacak.

Genelgeye göre, 4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs’ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edecek.