Gündem

Bakanlıktan 81 ile denetim yapılacak! Genelge gönderildi

İçişleri Bakanlığı'ndan alınan son dakka bilgisine göre 81 ile denetleme için genelge gönderildi. Gönderilen genelgede koronavirüs salgınında kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etmek amacı ile berber, kuaför, taksi, pazar yeri ve toplu ulaşım araçları kontrol edilecek.

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 81 il valiliğine genelge gönderildi. Gönderilen genelgede koronavirüs kurallarına uyulup uyulmadığı denetlenecek. Denetleme saat 15.00’da başlayacak.

EŞ ZAMANLI DENETLEME YAPILACAK

Bugün 81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim yapılacak. Denetimlerden biri İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber/kuaför/güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetleri ve seyahat kısıtlaması olan illerde şehir giriş çıkışlarına yönelik olacak.

SAAT 15.00’TE BAŞLAYACAK

Denetim ise Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ülke geneline eş zamanlı 15:00-24:00 saatleri arasında 51 bin 885 personelin katılımıyla Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirecek.