Ekonomi

Bakanlık müjdeyi verdi: O personellere ek ödeme yapılacak!

Koronavirüs önlemleri kapsamında aşılama tüm hızıyla devam ediyor. Birçok meslek ve yaş grubu aşılanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı odalarında görevli personele ilişkin bir açıklama yapıldı. Alınan karara göre, aşı odalarında görevli personele ek ödeme yapılacak.

Sağlık Bakanlığı, “Kovid-19 Pandemisi Nedeniyle Oluşturulan Aşı Odalarında Görev Yapan Personele Ek Ödeme” konulu genelgeyi 81 ilin sağlık müdürlüğüne gönderdi.

Gönderilen genelgede koronavirüs salgınını bitirme amacıyla aşı çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda, aşı odalarında görevlendirilen personele motivasyonlarının artırılması amacıyla ek ödeme yapılacağı kaydedildi.

EK ÖDEME YAPILACAK

Buna göre, ilgili yönetmelik kapsamındaki personelden Kovid-19 için oluşturulan aşı odalarında aşı yapmak için görevlendirilenlere yapılacak ek ödeme, tabipler için yüzde 30, tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personel için yüzde 100 artırımlı uygulanacak.

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personel için hesaplanan tutar, 209 sayılı kanunun 5’inci maddesi uyarınca ödenen sabit ek ödeme tutarından mahsup edilmeden ödenecek.