Ekonomi

Bakanlık kira desteği veriyor! Başvurular o tarihe kadar uzatıldı

Esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı ve kira desteği sağlanıyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bu destek hakkında bir açıklama yaptı ve gelen talepler üzerine başvuruların 11 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

Corona virüs salgınının Türkiye’nin ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında esnaf, sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı ve kira desteği sağlanıyor. Bu destekler için başvurular bugün sona eriyordu ancak Bakan Pekcan bu sürenin uzatıldığını belirtti.

BAKAN PEKCAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden yapan Ticaret Bakanı Pekcan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik 30 Aralık 2020’de başvuruları alınmaya başlanan gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine, 11 Ocak 2021 Pazartesi saat 23:59’a kadar uzattık.”

Destek kapsamında söz konusu kesime aylık 1000 lira olmak üzere toplamda 3 bin lira doğrudan gelir desteği ile 3 ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira kira desteği verilecek.