Kamu

Bakanlık İzmir ve 43 diğer il için mühendis, avukat, destek personeli alımı yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı, mühendis, avukat ve destek personeli kadrolarında İzmir ve diğer 43 için personel alımı yapacak. En az lise mezunu olma şartının arandığı ilana KPSS 60 puana sahip olanlar başvurularını online olarak yapabilirler. Bakanlık tarafından verilen ilanda adaylar için son başvuru tarihinin 12 Haziran 2020 olduğu bildirildi. Peki, hangi kadro için hangi şartlar isteniliyor? İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı, mühendis kadroları için 15, hukuk kadroları için 27 ve destek personeli (şoför) kadrolarında 80 olmak üzere toplamda 122 personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Alımların İzmir’de de olmak üzere 44 farklı için gerçekleştireceği açıklandı. Kurum tarafından verilen personel alım ilanında, yapılacak alımlar için, “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” ifadeleri kullanıldı. Kadrolara göre en az lise mezunu olan ve KPSS 60 puan şartını sağlayanlar, başvuru işlemlerini 1 Haziran 2020 ile 12 Haziran 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 – 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 – Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

2.BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1- 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2 – Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3 – Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; – C sınıfı ehliyete sahip olmak, – Cinsiyeti Erkek olmak,

4 – Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

3.BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar 01/06/2020 – 12/06/2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 12/06/2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Her aday ilanda yer alan EK-2’de belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecektir.

Adaylar Ek-2’de yer alan 10 ilden az olan pozisyonlar için il sayısı kadar, 10 ilden fazla olan pozisyonlar için en fazla 10 adet tercihte bulunabilecektir.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.