Gündem

Bakanlık duyurdu! Otobüs firmalarına flaş karar

Ulaştırma Bakanlığı'ndan alınan son dakika haberine göre koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlere yenisi eklendi.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, otobüs firmalarının başka firmalara aktarma özelliği sayesinde "Böylece vatandaşlarımızın otobüs dolsun diye terminallerde beklemek durumda kalmasının önüne geçeceğiz." açıklamalarında bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı koronavirüsü salgını ile mücadele kapsamında yeni önlemler almaya devam ediyor. Alınan bilgilere göre Bakanlık, otobüs firmalarındaki yolcuları başka bir firmaya aktarabilme imkanı tanıdı.

OTOBÜSLERİN DOLMASINI BEKLEMENİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Koronavirüs tedbirleri sonrasında otobüs terminallerinde merdiven altı firmaların fahiş fiyatlarla yolcu taşımasına ve vatandaşların otobüslerin dolmasını beklemesi nedeniyle günlerce terminallerde sabahlamalarına bakanlık el koydu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yeni düzenleme ile otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını bildirdi. “Böylece vatandaşlarımızın otobüs dolsun diye terminallerde beklemek durumda kalmasının önüne geçeceğiz. Ayrıca taşımacılık faaliyetlerine ilişkin taban ve tavan ücret tarifesini de belirleyerek vatandaşlarımıza fahiş fiyatlar uygulanmasına son verdik” dedi.