Gündem

Bakanlık duyurdu: 31 Temmuz’dan itibaren 2 ay uzatıldı!

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile corona virüsü iznine gönderilen yaklaşık 70 bin hükümlünün izin sürelerinin uzatıldığı duyuruldu. Buna göre hükümlüler, 31 Temmuz’dan itibaren 2 ay daha izinli sayılacak.

Türkiye’de corona virüsü salgını devam ediyor. Bu nedenle bazı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı’ndan flaş bir açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile salgın riskinin ortadan kalkmaması sebebiyle 70 bin hükümlünün izin sürelerinin 2 ay daha uzatıldığı duyuruldu.

Bakanlık açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kovid-19 iznine ilişkin sürelerin 31 Temmuz 2020’de sona erecek olması dolayısıyla Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün 22 Temmuz 2020 tarihli yazısı ile Kovid-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen Kovid-19 izin sürelerinin 2 ay süreyle uzatılmasına dair önerisi doğrultusunda ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan ve uygun şartları taşıyan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen hükümlüler hakkındaki izin sürelerinin ilgili kanun geçici maddesi uyarınca 31 Temmuz 2020 tarihinden itibaren 2 ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir.”

25 Temmuz Türkiye’de corona virüsü tablosu

Corona virüsü 25 Temmuz vaka tablosuna göre; bugün gerçekleştirilen 43 bin 312 test sonucunda 921 yeni vaka tespit edildi. 16 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken bin 103 kişi sağlığına kavuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu