İzmir Haberleri

Bakanlık açıkladı! Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy görevden uzaklaştırıldı

"Zimmet ve irtikap" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı; "Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır." açıklamasını yaptı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, görevden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığı; “Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır.” açıklamasını yaptı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Bakanlıktan Menemen Belediye Başkanı hakkında açıklama geldi. Yapılan açıklamada; “İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında; Bakanlığımız Mülkiye Başmüfettişlerince yürütülen soruşturmalar ile Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca “zimmet suçu” kapsamında yürütülen 2020/ 7447 sayılı soruşturmanın devam etmesi ve adı geçenin bu dosya kapsamında Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin 2020/392 sorgu sayılı kararıyla tutuklanması üzerine, Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5389 sayılı Belediye Kanunun 47’nci maddesi gereğince İzmir ili Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy geçici tedbir kararı olarak Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

TUTUKLANMIŞTI

Menemen Belediyesine yönelik yürütülen “zimmet ve irtikap” iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Belediye Başkanı Serdar Aksoy dahil 11 kişi tutuklanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu