Gündem

Bakanlık açıkladı! Koronavirüs fırsatçılarına yasal işlem…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından koronavirüs fırsatçılarına yönelik açıklama yapıldı. Bakanlık vatandaşların mağduriyetine neden olan firmalara yasal işlem başlatacağını duyurdu.

Koronavirüs nedeniyle bazı ürünlerin fiyatını artıran fırsatçılara yönelik Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklama geldi. Bakanlık açıklamada, Vatandaşların mağduriyetine neden olan firmalarla ilgili işlem yapılacağı duyuruldu.

YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Korona virüs nedeniyle bazı gıda maddeleri, hijyen ürünleri ve tıbbi malzemeler gibi ürünlerde yapılan haksız fiyat artışı ve stokçuluk iddialarına ilişkin olarak şikayetleri almak üzere Bakanlığımız VIMER-189 ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımız konu ile ilgili şikâyetlerini söz konusu hattımıza iletebilirler. Haksız fiyat artısı ve stokçuluk yapmak suretiyle vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan fırsatçılar ile ilgili süreç, yasal işlem başlatılmak üzere Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir.” denildi.