Gündem

Bakanlık açıkladı! Huzurevlerine koronavirüs tedbiri!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında anneler gününde ve bayramlarda huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek. Yaşlıların sağlığı için bu kuruluşlara çiçek ve hediye gönderilmemesini de belirtildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs salgınına karşı yeni tedbirler almaya devam ediyor. Koronavirüs salgınına karşı huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini çiçek ve hediye gönderilmemesini de belirtti.

KORONAVİRÜS TEDBİRİ

Bayramda huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamada “Bakalık olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, Covid-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız.

BAKANLIK UYARDI

Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir.

“DİJİTAL ZİYARETLERE AÇIK OLACAK”

Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor. Milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz. Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…”