Gündem

Bakanlık acı haberi duyurdu: Şehidimiz var!

Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada intikal esnasında meydana gelen araç kazası sonucunda 1 asker şehit olduğu bildirildi.

Bugün Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklama ile intikal esnasında meydana gelen araç kazası sonucu bir askerin şehit olduğu öğrenildi. Şehit olan askerin Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil olduğu öğrenildi.

2 asker 1 güvenlik korucusu yaralandı

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Hakkari-Şemdinli bölgesinde, 01 Eylül 2020 tarihinde, intikal esnasında meydana gelen araç kazası sonucu, 2 kahraman silah arkadaşımız ile bir kahraman güvenlik korucumuz yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiş; bir kahraman silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.” ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından Piyade Uzman Çavuş Furkan Erbil için yapılan açıklamada ise, “Silah akadaşımız, 1 Eylül 2020 tarihinde, Hakkari/ Şemdinli bölgesinde, intikal esnasında meydana gelen araç kazası sonucu şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” Denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu