Gündem

Bakan Zehra Selçuk duyurdu! Ödemeler yarından itibaren başlayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ücretsiz izne çıkarılanların nakdi yarım ödemelerinin yarın itibari ile başlayacağını duyurdu. Bakan Selçuk: "Şu ana kadar başvurularımız 700 bini aştı. Ödemelerini yarından itibaren başlatıyoruz." ifadelerinde bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koroavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara sağlanacak nakdi yardım ödemesinin yarın itibari ile başlayacağını duyurdu.

6 MİLYONUN ÜZERİNDE BAŞVURU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardım ödemeleri için 6 milyonun üzerinde başvuru aldıklarını, 620 bin aileye yardım yapıldığını söyledi. Selçuk, kısa çalışma ödeneğinde ise 2.5 milyon çalışana ödemelerin yapıldığını bildirdi. Selçuk, ücretsiz izinde nakdi yardım ödemelerinin de yarın itibarıyla başlayacağını açıkladı.

“2,5 MİLYON ÇALIŞANA ÖDEMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Kısa çalışma ödeneğinde başvuru sayısı 3.5 milyonu geçti. Nisandaki maaşları mayısta almaları gerekiyordu. Değerlendirmeleri kısa şekilde tamamladık. Şu anda 2.5 milyon çalışana ödemeleri gerçekleştirdik.

Ücretsiz izin desteği ile ilgili de Bakan Selçuk, “Şu ana kadar başvurularımız 700 bini aştı. Ödemelerini yarından itibaren başlatıyoruz.” bilgisini verdi.