Ekonomi

Bakan Varank açıkladı: 1 milyon liraya kadar destek verilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, işletmelere destek müjdesi verdi. Bakan Varank tarafından yapılan açıklamalarda, işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini ifade etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB’in KOBİGEL programı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank program kapsamında işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan, TOGG Mühendislik Tasarım ve Üretim Merkezleri temel atma töreni hakkında da açıklamada bulunan Bakan Varank, “ Sene başından bu yana, dünyada bu alanda herhangi başka bir fabrikanın temeli atılmadı. Biz, salgın koşullarına, küresel bazda yatırımlar kısılmasına rağmen, çığır açıcı bir işi hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Elektrik tüketimi arttı

Normalleşme dönemine geçilmesi ile birlikte sanayideki elektirik tüketiminin de arttığını bildiren Bakan Varank, “Temmuzun ilk iki haftasında OSB’lerdeki elektrik tüketimi, nisan-haziran dönemini de geride bırakmanın yanında, martın aynı dönemini de geçmiş bulunmakta. Yani, salgın öncesi döneme göre sanayideki elektrik tüketimi de arttı. Ümit ediyorum ki bu canlanma, yılın geri kalanında da aynı şekilde devam edecek” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu