Gündem

Bakan Soylu’dan koronavirüs salgını ile ilgili güzel haber! 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Türkiye'deki koronavirüs salgını ile ilgili güzel haber geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'deki genel yayılımın bittiğini duyurdu. Bakan Soylu, "81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor. Parça parça belli alanlarda" ifadelerinde bulundu.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyaya hızla yayılırken 200’den fazla ülkeye bulaşmış durumda. Türkiye’de koronavirüs ile ilgili savaş veren ülkelerin içinde. 11 Mart’ta ülkemizde ilk koronavirüs vakası meydana gelmesi ile birlikte o günden bu yana virüsle mücadele kapsamında sıkı tedbirler alınmaya deam ediyor.

BAKAN SOYLU’DAN GÜZEL HABER GELDİ

Virüs, Türkiye’ye sıçradığı günden bu yana 3.258 vatandaşımızın ölümüne sebep oldu. 122.392 kişi virüse yakalanırken bunlardan 53.808’i virüsü yenmeyi başardı.Durum bu iken en çok merak edilen konu, salgının ne zaman sona ereceği oldu. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, salgında genel yayılımın bittiğini ancak tedbirlerin devam edeceğini söyledi.

VİRÜS ETKİSİNİ KAYBETTİ

Yenişafak’tan Mehmet Acet’in sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, “81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor. Parça parça belli alanlarda, mesela bir cenazede 25 kişi çıkabiliyor ama genel yayılım bitti. Ben virüsün etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Bu önemli ama biz tedbirlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.