Gündem

Bakan Soylu’dan flaş açıklama! “Ya olacağız ya öleceğiz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terör ile mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var. Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar'da, Cudi'de, Besta'da, Kel Mehmet'te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. " ifadelerinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu “Bu yıl Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız.” ifadelerinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘YA OLACAĞIZ YA ÖLECEĞİZ’

“Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet ve bütün bu alanın ortaya koyduğu sonuç bizim için önemli. Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var. Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız.

Bizim burada, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırın hemen ötesinde ortaya koyacağımız bu cesaretli ama stratejik, aynı zamanda akıllı ve milletimize yaraşır hal, terör vesayetini bu coğrafyadan söküp atacak. Buna olan inancımız tamdır.”