GündemPolitika

Bakan Soylu, istismardan tutuklanan şeyh hakkında konuştu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocuk istismarcısı Uşşaki Tarikatı Lideri Şeyh Fatih Nurullah hakkında “O sapkını yakalayan da yargılanmasını sağlayan da kolluk birimlerimizdir. Dinimizi istismar etmeye çalışan yapılar için operasyonlar titizlikle yürütülmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde konuştu. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki Tarikatı Lideri Şeyh Fatih Nurullah’ın tutuklanması hakkında konuştu.

TÜRKİYE BİR HUKUK DEVLETİDİR

“Size bu kadar bekçi, polis verdik diye emniyeti töhmet altına sokan kişiler, alçak bir provokasyonu devreye sokmaya çalıştı” diyerek Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Bakan Soylu, “Bu teşkilatlar kolay mı oluştu? Sadece karalamak adına yapılan eylemler gibi mi bu teşkilatlar yönetiliyor? Türkiye bir hukuk devletidir. Hakimi, savcısı vardır. Hakimler, sosyal medya üzerinden karar vermeyecektir. O sapkını yakalayan da yargılanmasını sağlayan da kolluk birimlerimizdir” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA ÇIKIŞI!

Dini istismar edenlere asla izin vermeyeceklerini anlatan Soylu, Dinimizi istismar etmeye çalışan yapılar için operasyonlar titizlikle yürütülmektedir. İnançlı insanlar, inanç gruplarının onur ve haysiyetini zedelememeye özen gösterdik. Ama sosyal medya, insanların değerlerini istismar edenler üzerinden ne kadar zarar verebilirim diye bir yanlış içerisinde. Bunun için, sosyal medya gücünü değil hukukun üstünlüğünü rehber etmek zorundayız” dedi.

İlgili Makaleler

Cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikat lideri: 70 milyar feda olsun!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu