Eğitim

Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim için flaş açıklama: Yüksek desteğinize ihtiyacımız var!

Corona virüsü salgını sonrası kontrollü normalleşme dönemine geçildi. Birçok ilde kısıtlamalar esnetildi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, vatandaşlardan çocuklarını düşünerek kontrollü davranmaları konusunda uyardı.

Milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime devam ederken, Türkiye’de birçok kısıtlamada esneklik uygulanmaya başlandı. Bu nedenle Bakan Selçuk vatandaşlara çağrıda bulundu.

Bakan Selçuk resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bazı illerimizde uzun zamandır ilk kez hafta sonu serbestliği var. Vatandaşlarımızdan ricam okullarımızı ve çocuklarımızı düşünerek kontrollü davranmaları. Çok bunaldığınızı tahmin ediyorum ancak sağlıklı normalleşebilmek için hala yüksek desteğinize ihtiyacımız var.”

Türkiye’de corona virüsü son durum:

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 6 Mart 2021 corona virüsü vaka tablosuna göre, bugün 138 bin 592 test yapıldı. Vaka sayısı 11 bin 770 olarak verildi. Corona virüsü hasta sayısı 702 olarak verilirken, virüs yüzünden vefat edenlerin sayısı 64 olarak bildirildi. Corona virüsüne yakalanarak iyileşenlerin sayısı ise 7 bin 291 olarak ifade edildi.