Eğitim

Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması!

Türkiye’de kontrollü normalleşme sonrasında vaka sayısında artışlar meydana gelmeye başladı. Bu durumun eğitime yansıması vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. İşte Bakan Selçuk’un sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı o açıklama…

Artan vaka sayıları nedeniyle yüz yüze eğitim tartışmaları devam ederken Bakan Selçuk’tan yeni bir açıklama geldi. Resmi twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:

Yüz yüze eğitimde 3. haftadayız. Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artıyor. Bununla birlikte salgın dolayısıyla hâlâ yüz yüze eğitime başlayamadığımız sınıflarımız var. Çocuklarımız adına rica ediyorum:Dikkati, kontrolü, tedbiri elden bırakmadığımız bir hafta olsun.

Ordu’nun Kabataş ilçesinde eğitime ara verildi

Ordu’da Beylerli Mahallesi’ndeki Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu’nda dört öğretmen ve altı öğrencide İngiltere varyantlı corona virüs tespit edildi. Bunun üzerine okulda 13.03.2021 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar yüz yüze eğitime ara verildiği duyuruldu.