EğitimGündem

Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması! Karneler nasıl verilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, öğrenci ve velilerin merak ettiği 'Karneler nasıl verilecek?' sorusuna cevap verdi. Selçuk, ''Velilerin e-okul sistemiyle karnelerini almasını istiyoruz. İlköğretimde e-okul, lisede randevu ile dağıtılacak.'' dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ilkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini açıkladı. Öte yandan telafi eğitimlerine ilişkin de konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk AA Editör masasında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ilkokul ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğini bildirdi.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları;

(Karneler nasıl dağıtılacak?) Velilerin e-okul sistemiyle karnelerini almasını istiyoruz. İlköğretimde e-okul, lisede randevu ile dağıtılacak.

Okulları 19 Haziran’a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı.

Her çocuğa ulaşacak tedbiri almak vazifemiz.

Öğrencilere muhakkak surette telafiye zorlamayız.

Bunu burada ilk kez anlatayım. Bir öğretmenimiz bulunduğu bölgede internet çekmeyince o kasabada internet arayan yer arıyor canlı sınıf yapacak. Karakol bulmuş gidiyor karakola oradaki polisimiz hemen yer veriyorlar.

Yaz kitapları

Pazartesi, salı tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız.

Telafi eğitimi

31 Ağustos’ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimleri zorunlu değil.

LGS’de virüs önlemleri

Virüse temas eden öğrenci hekim izniyle sınava girer.

Sınava girecek hasta öğrencilere ayrı binalar oluşturuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu