Genel

Bakan Selçuk: Yaşlı ve engelliler için bugün ödeme yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaşlı ve engelli aylıkları için yazılı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda ödemelerin bugün hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Türkiye’de devlet tarafından vatandaşlara çeşitli ödemeler ile destek sağlanıyor. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım hizmeti ödemeleri yapılıyor. Bugün o ödemeler hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk 2020 Eylül ödemelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Selçuk açıklamalarında, Eylül ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını bildirdi. Toplamda 991 milyon TL ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Selçuk, evde bakım maaşının da 534 bin engelli vatandaş için toplam 825 milyon TL olarak yatırılacağını açıkladı.

Talep edilirse evlere teslim ediliyor

Yaşlı ve engelli aylıklarının ödemelerin 4-9 Eylül 2020 tarihleri arasında PTT aracılığıyla yapıldığını, talep edilmesi halinde de aylıkların hanelere teslim edilecek. Evde bakım maaşı ise 5 Eylül 2020 tarihinde ödenmeye başlanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler