Gündem

Bakan Selçuk uzaktan eğitimin uzatıldığını açıkladı!

Alınan son dakika bilgisine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerde okullardaki eğitim yerine uzaktan eğitim uygulamasına geçirmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okulların ne zaman açılacağı ile ilgili açıklama geldi. Bakan Selçuk uzaktan eğitimin uzatıldığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüsü ile mücadele kapsamında çocukların evden eğitim görmelerini ile ilgili basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk uzaktan eğitimin uzatıldığını duyurdu.

Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle;

Cumhurbaşkanımızın öncülüğüne Bakanlığımız uzaktan eğitim ve okullardaki koruyucu sağlık ürünleri ile ilgili üretime de kesintisiz devam ediyor.

Bakanlığımız bünyesinde Avrupa’nın birçok ülkesinin nüfusundan daha fazla öğrencimiz var. 1 milyon öğretmenimiz de görev alıyor. Dünya ülkelerinin birçoğundan daha kısa sürede uzaktan eğitime geçmenin faydalarını görüyoruz. Uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devamı kararlaştırıldı.

“KAYIT ÖĞRENCİ SAYISI 1 MİLYONA YAKLAŞTI”

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz en hassas konumuz. Tüm hazırlıklarımızı etraflıca yapıyoruz. 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin EBA Akademik Destek Platformu’na yoğun talebinin farkındayız. Son birkaç gün içinde kayıt olan öğrenci sayısının da 1 milyona yaklaştığını da söyleyebiliriz.

EBA’da ilk 15 günde ders sayısı 650 bine yaklaştı. Öğrencilerimiz EBA ile zaman kavramından bağımsız olarak çalışmalarını sürdürebiliyorlar. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de devreye giriyor.

NORMALLEŞMEDEN SONRA TELAFİ EĞİTİMLER YAPILACAK MI?

Bakanlık olarak telafi eğitim sürecini planladık. Uzaktan eğitim, telafi eğitimi bir bütündür. Salgınla mücadele bizlere yeni ve önemli tecrübeler kazandırdı.