Ekonomi

Bakan Selçuk resmen duyurdu: 25 Şubat’ta başlıyor!

Bu sene milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim gördü. Öğrenciler sınav tarihlerini merak ediyordu. Konuya ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk beklenen açıklamayı yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk, açıköğretim okulu 1. dönem sınavlarının 25 Şubat, 2. dönem sınavlarının 25 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

Bu sene sınavların ne zaman yapılacağını merak eden veli ve öğrenciler için Bakan Selçuk açıklama yaptı. Sınavların çevrim içi ortamda gerçekleştirileceğini belirten Selçuk, “Birinci dönem sınavları 25 Şubat’ta, ikinci dönem sınavları 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacak. Öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Tedbirler nedeniyle ertelenmişti

Açık Öğretim Okullarının, 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan 1. dönem sınavları, Kovid-19 salgını kapsamında alınan yeni tedbirler nedeniyle ertelenmişti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığının ortak çalışmaları sonucunda; sınavların Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden çevrim içi olarak yapılması kararlaştırıldı. Açık Öğretim Okulları öğrencileri çevrim içi sınavlara Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile katılabilecekler.