EğitimGündem

Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı! Yüz yüze eğitim…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karne günü yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk okulların açılmasına ilişkin açıklamasında, “15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz.” dedi.

’15 ŞUBAT’TAN İTİBAREN SİZLERİ OKULDA GÖRMEK İSTİYORUZ’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili olarak “15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak bu değerlendirme yapılıyor. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım.” dedi.

Salgın nedeniyle eğitim, iş hayatı ve alışveriş gibi birçok şeyin dijital ortama taşındığı bir dönem yaşandığına dikkati çeken Bakan Selçuk, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Lütfen, bu tatilde ekrandan biraz uzak kalın. Size ekrandan uzak kalın diyoruz ama sözü burada bırakmıyoruz. ‘Onun yerine ne yapalım?’ sorunuza cevap vermek için çok seveceğinizi umduğumuz bir hazırlık yaptık. 23 gün olan yarıyıl tatili süresince her güne özel ve birbirinden eğlenceli etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırladık” dedi.

İlk ve ortaokul öğrencilerinin karnelerinin hayırlı olmasını dileyen Selçuk, “Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin tatilde güzel bir dinlenme dönemi yaşamalarını temenni ediyorum. Bizler bu dönemde de birbirimizle irtibatı kesmeyeceğiz. Buradan tüm çocuklarımıza sevgilerimi, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkürlerimi özellikle iletiyorum” diye konuştu.