Gündem

Bakan Selçuk duyurdu! Ödemeler öne çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Haziran ayındaki işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin öne çekildiğini duyurdu. Bakan Selçuk "Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekildi, 29 Haziran pazartesi'den itibaren hesaplara yatırılacak" ifadelerinde bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayındaki işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin öne çekildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, “Covid-19 tedbirleri kapsamında 5 Temmuz’da yapılması gereken Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Ödemeleri, 29 Haziran’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız.” dedi.

IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını da hatırlatan Bakan Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0 olanlara 29 Haziran’da, 2 olanlara 30 Haziran’da, 4 olanlara 1 Temmuz’da, 6 olanlara 2 Temmuz’da, 8 olanlara ise 3 Temmuz’da ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler